Záhadné těhotenství jeptišky: Nebyl to zásah od Boha, měla hermafroditní gen

jeptiška

V 18. století se udál jeden případ, který mnozí považovali za boží zásah. V jednom německém klášteře otěhotněla jeptiška, která však nikdy neměla intimní styk s jakýkoliv mužem.

Psal se rok 1742. V městečku Hohenwartu, které se nacházelo v Německém Bavorsku, stál ženský klášter benediktinského řádu. Díky své poloze byl zcela odříznut od místních vesnic, takže jeptišky v něm žily mimo jakékoliv dění.

Těhotná jeptiška

Tehdy v klášteře žila sestra Josephine Rosenthalová. Prožila zde celý život, jelikož se v něm narodila, nikdy tak nepřišla do žádného kontaktu s muži kromě opata Aarica. Přesto žena otěhotněla. Po vyšetření bylo prohlášeno, že je stále panna a v žádném případě by neměla být těhotná. Její dítě tak bylo považováno za posvátný dar od Boha.

Porodila doma ve vaně

Josephine však při porodu dítěte ve věku 33 let zemřela. Příčinou měla být veká ztráta krve. Její dcera však byla zdravé miminko a byla pokřtěna jako Maria. Prohlásili ji za svatou, její existence se však nelíbila Benediktinské radě, která jí svatost odebrala. Opat Aaric byl donucen, aby prohlásil dívku za mrtvou.

Dcera šířila osvětu

Jeptišky však odmítaly verdikt rady přijmout a vychovaly dívku jako jeptišku. Ačkoliv bylo řečeno, že zemřela, spousta lidí brzy poznala, že to byla lež. Za Marií se začala shlukovat řada následovníků a příznivců, kteří ji považovali za inspirativní. Byla to pokroková žena, jejíž myšlenky a učení zahrnovaly feministické myšlenky.

Když dovršila 33 let, začala se cítit špatně. Její příznivci její stav opět přisuzovali božímu zásahu – blížila se její smrt ve věku, ve kterém zemřel Ježíš. Nakonec skutečně zemřela, a jak se později zjistilo, byla těhotná.

Po její smrti se zachovaly její ostatky – přední část lebky a tváře, skleněná lahvička krve, pramen jejích vlasů a kousek jednoho z jejích pojednání. V 50. letech minulého století byly její ostatky analyzovány.

Ani jedna z žen se však nikdy intimně nesblížila s mužem. Důvodem jejich těhotenství a úmrtí byla genetická anomálie. V 50. letech minulého století se při analýze ostatků zjistilo, že obě měly gen, který z nich dělal hermafrodity. Byly tak schopny se samostatně oplodnit. Porod však v téměř každém případě znamenal smrt.

Zdroje: Medadm, The Scare Chamber; Náhledový obrázek: Pexels